technicos
1227 defa okundu.


NECMİ AYDIN'I YOLCU ETTİK...
H.Mutlu ÖZTÜRK

NECMİ AYDIN - 10 Temmuz 1956 Bulancak / 26 Ekim 2016 İstanbul

                                                              

 

İMO Sicil Kartı'ndan                                                                                      İMO İTB Belgesi'nden

İDMMA-YILDIZ Gece İnşaat bölümünden devrimci arkadaşımız Necmi Aydın'ı kaybettik. O herkesi tanıyan, İstanbul'un en ücra köşelerinde bile ne olup bittiğini bilen, akşam okulda bizleri haberdar eden sevgili MAFYA'mız yok artık...

Neden herkesi tanır, herşeyi bilirdi? denilirse; gece bölümünde okuyan çoğumuz gündüz çalışmak zorunda olanlardık. Necmi ise gündüz bir bakmışsınız Beyazıt'ta İstanbul Üniversitesinde, ordan Vatan'a, Galatasaray'a, Şişli Siyasal'a, o cenazeye, şu hastane ziyaretine, İYÖKD'e, DEMAKD'a, gecekondu yapımlarına Nurtepe'ye, 1 Mayıs'a, Gazi Mahallesine ve elbette kendi siyasetinin mekanına koşturur dururdu... Ayrıca müthiş bir zekası ve hafızası vardı.

İşte bu yüzden herkesi tanır, tüm olup bitenlerden haberi olurdu. Ve işte bu nedenle ona "MAFYA gibi adamsın"dan başlayarak NECMİ demez, MAFYA derdik. Hatta adını bilmeyip ona lakabı ile hitap edenler dahi vardı.

Dün akşam bazı arkadaşlara şu mesajı çekmiştim: "Başlayanlar, daha erken diyenler, aklından geçirenler. Bir fırt da MAFYA için İÇİN... Yarasın." Unuttuklarım ve bunları okuyanlar sizde lütfen O'nu anarak bir fırt alın. Necmi'de böyle olsun isterdi, bizler onunla daha evvel yitirdiklerimizin ardından bunu defalarca yapmıştık.

Doğduğun memleket toprağında, senden önce giden yakınlarının koynunda rahat uyu sevgili kardeşimiz...

 


1 kişi puan verdi
Yorumlar
En Çok Okunan Haberler

En Çok Puan Alan Haberler